Ribą, kiek rodyti savo asmeninio gyvenimo, o kiek ne – kiekvienas nusibrėžiame patys, įsivertindami savo saugumo ir privatumo momentus. Svarbiausia sąlyga čia – nepakenkti sau, artimiesiems, kolegoms ar organizacijai, kurią atstovaujame. Ir nors diskusija, kiek būti savimi socialinėje medijoje yra svarbi, vis dėlto, turėjimas tam tikrus filtrus dažnu atveju mums padeda, juk kiekvienas prisiimame atsakomybę ir už kuriamo turinio kokybę, tad atkreipkime dėmesį į šiuos dalykus, kaip antai:
nenaudokime turinio, kai neturime autoriaus leidimo. Pavyzdžiui, savo asmeniniuose postuose naudojame nuotraukas, iliustracijas, šaržus ar kitą vizualinę medžiagą, kurios autorius nėra davęs sutikimo mums ją publikuoti. Dažnai tokią medžiagą atrandame ne tam skirtose duomenų bazėse, o tiesiog googlindami. Autorinis kūrinys yra ir kažkieno sukurtas postas, tad jei jis mus inspiravo, rekomenduojama nurodyti ir jo autorių. Nuomonė, kad išverstas postas iš anglų į lietuvių kalbą jau yra mūsų unikalus turinys, – apgaulinga, nes mes tiesiog nukopijavome kažkieno mintis.
neviešinkime kontraversiškos informacijos, kuri nepažįstamiems žmonėms gali kelti bereikalingų klausimų dėl mūsų reputacijos ar profesionalumo. Pavyzdžiui, viešai matomos vakarėlių fotografijos, kai neatrodome reprezentatyvūs, galbūt skirtos rodyti artimiausiam ratui ar uždaroje grupėje, bet ne platesnei publikai?
Visą tekstą galite skaityti Delfi M360 arba gauti daugiau informacijos prisijungdami prie mano naujienlaiškio prenumeratorių kartą per mėnesį.
Comments